24-10-2017
Dobry Księgowy

W dzisiejszym, krótkim artykule Księgowość Jelenia Góra KOALA  prezentuje na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego księgowego.

  • Kwalifikacje - sprawdź kwalifikacje biura rachunkowego, które chcesz zatrudnić. Certyfikowany, dobrze wykształcony personel to zapowiedź rzetelnie prowadzonej księgowości.
  • Ubezpieczenie OC - firma, której chcesz powierzyć swoje finanse musi posiadać ubezpieczenie i to takie, które obejmie cały zakres obsługi Twojej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za poprawność rozliczeń z urzędem skarbowym. Ubezpieczenie powinno dać możliwość odzyskania ewentualnej kary naliczonej przez urząd.
  • Aktualne oprogramowanie księgowo-podatkowe jakie wykorzystuje biuro rachunkowe zawsze musi być zgodne z obowiązującymi przepisami. Upewnij się, że biuro z którego usług zamierzasz korzystać, pracuje tylko na legalnych, certyfikowanych programach księgowych, które są na bieżąco aktualizowane - zgodnie z najnowszymi przepisami i ich interpretacjami.
  • Przechowywanie danych. Warto dowiedzieć się w jaki sposób firma archiwizuje dane oraz jak często się to odbywa, a także gdzie przechowywane są kopie dokumentów elektronicznych.
  • Dobra opinia - doskonała reputacja biura księgowego jest kolejnym ważnym aspektem na który Ty jako przyszły klient powinieneś zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy.
  • Usługi - ważnym aspektem jest zakres świadczonych przez firmę usług. Dowiedz się jakie rodzaje ewidencji księgowych obsługuje to biuro, a także czy oferuje ono reprezentowanie przedsiębiorcy wobec ZUS i urzędu skarbowego w przypadku kontroli lub wątpliwości ze strony tych instytucji. Kolejną pożądaną usługą jest doradztwo podatkowe - pomoc ze strony biura w znalezieniu najkorzystniejszej formy opodatkowania dla Twojej działalności. Dobrze jest również dowiedzieć się czy biuro będzie sporządzać plany płatności wraz z listą niezapłaconych FV oraz czy prowadzi rejestr płatności, a także czy możesz mieć wgląd w te dokumenty w każdej chwili - również on-line. Sprawdź też czy biuro rachunkowe będzie wysyłać ponaglenia do kontrahentów, którzy zalegają z płatnościami.
  • Cena - warto upewnić się, co zawiera cena. Pozornie atrakcyjna cena może okazać się bardzo niekorzystna, jeśli nie doczytasz drobnego druku, gdzie może być ujęte, że np. każda porada jest płatna dodatkowo.

Są to najważniejsze aspekty na które warto zwrócić uwagę wybierając odpowiednie biuro rachunkowe. Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zajmuje się kompleksowym prowadzeniem księgowości, doradza, pomaga przy zakładaniu własnej działalności, pracuje na legalnych, certyfikowanych programach księgowych, posiada doskonałą opinię wśród swoich klientów. Jest to profesjonalne biuro księgowe z doskonale wykwalifikowanym personelem, a ceny usług są niezwykle atrakcyjne. Już teraz skontaktuj się z doradcą KOALA i powierz finanse swojej firmy profesjonalistom. Zadzwoń: +48 601 837 677, +48 782 020 635.

do góry