30-01-2018
Jak korzystać z karty kredytowej?

Księgowość Jelenia Góra KOALA zaprasza do przeczytania najnowszej aktualności. Dziś przeczytasz o karcie kredytowej.

Karta kredytowa ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Dla jednych jest to szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu, a dla innych przyczyna zadłużenia. Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA przedstawia rady, dzięki którym dowiesz jak korzystać z takiej karty.

Ta forma płatności jest rodzajem pożyczki w postaci przyznanego limitu. Środki finansowe dostępne na niej są własnością banku, a więc po ich wykorzystaniu, należy je zwrócić. Limit może być spłacany nawet po 2 miesiącach od dokonanej transakcji. Właściciel karty co miesiąc otrzymuje aktualną wysokość zadłużenia, a także kwotę spłaty, aby móc nadal korzystać z tej formy płatności.

Karta kredytowa często bywa pomocna w kryzysowych sytuacjach. W przypadkach kiedy potrzebna jest szybka gotówka, której w danym momencie nie masz, ale wiesz, że będziesz ją miał w najbliższym czasie, a Twój wydatek nie jest fanaberią, którego kwota jest niezwykle wysoka - to jest to właściwy moment do skorzystania z karty kredytowej. Nie jest zmuszony do zaciągania chwilówek ani kredytów. Daje to poczucie bezpieczeństwa i poczucie, że w przypadku nieprzewidzianych wydatków posiadasz wyjście z trudnej sytuacji w postaci środków na karcie.

Księgowość Jelenia Góra KOALA, tekst o tym w jaki sposób korzystać z karty kredytowej

Okres bezodsetkowy

Jest to jedna z największych zalet kart. Ważne jest, aby spłacać kartę właśnie w okresie bezodsetkowym. Należy pamiętać, że aby móc korzystać z okresu bezodsetkowego, cały dług musi być spłacony nie przekraczając terminu wyznaczonego przez bank. W przypadku wpłacenia w tym czasie jedynie kwoty minimalnej do zapłaty - bank naliczy odsetki za pozostałą część długu.

Umowa

Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj, aby mieć pewność, że nie ponosisz dodatkowych kosztów, a jeśli ponosisz to jesteś tego w pełni świadomy i nie masz nic przeciwko.

Limit

Najlepiej jest korzystać z takiej kwoty, którą bez trudu zwrócisz w okresie bezodsetkowym. Wykorzystanie całego limitu karty to kiepski pomysł szczególnie, jeśli wiesz, że nie będziesz mógł spłacić długu w okresie bezodsetkowym.

Bankomat

Karta kredytowa służy do transakcji bezgotówkowych. Znaczna część banków pobiera wysoką prowizję za wypłatę gotówki z bankomatu oraz przelewy z karty. Transakcje gotówkowe raczej nie są uwzględniane w okresie bezodsetkowym.

Wiele banków oferuje swoim klientom promocje. Dlatego też przed podjęciem decyzji dobrze jest zapoznać się z promocjami jakie oferują banki i wybrać najbardziej korzystną.

Karta kredytowa posiada wady i zalety. Jest pomocna w kryzysowych sytuacjach, ale jest to produkt finansowy polecany osobom, które posiadają dużo samokontroli i nie będą jej wykorzystywać do zaspokojenia chwilowych, nieprzemyślanych zachcianek. Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA zaleca rozsądek w sprawach związanych z kartami kredytowymi.

 

do góry