06-02-2018
PIN zastąpiony odciskiem palca

Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł o innowacyjnym rozwiązaniu, które zastąpi wpisywanie pinu oraz haseł przy dokonywaniu transakcji.

Mastercard chce wprowadzić nowy standard bezpieczeństwa zakupów w sieci. Od kwietnia 2019 roku każdy użytkownik karty Mastercard będzie miał możliwość korzystania z technologii biometrycznego uwierzytelniania. Transakcja płatnicza będzie potwierdzana odciskiem palca lub rysów twarzy.

Tego typu zmiany mają zapewnić większe bezpieczeństwo przed oszustwami i wyłudzeniami. Na tym rozwiązaniu skorzystają banki, sklepy, punkty usługowe i najbardziej klienci.

Najpierw kartę biometryczną trzeba będzie zarejestrować w banku, który wcześniej ją wydał. Następnie w banku zostanie pobrany odcisk palca, a na końcu odcisk będzie w odpowiedni sposób zaszyfrowany i zapisany na karcie.

Płatności internetowe to będą odtąd bezpieczne transakcje, a zatwierdzenie ich będzie się odbywało poprzez dotknięcie, zbliżenie i zamruganie. Jest to innowacyjny, wygodny i bezpieczny pomysł na transakcje online.

Technologia Mastercard Idenity Chceck zapowiada się niezwykle obiecująco, nie będą potrzebne hasła, a jedynie potwierdzenie za pomocą odcisku palca, skanu tęczówki i rozpoznania rysów twarzy.
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA ma nadzieję, że faktycznie, to rozwiązanie ograniczy internetowe oszustwa.

Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA, tekst o tym, że PIN zostanie zastąpiony odciskiem palca

do góry