19-12-2017
Prawidłowa weryfikacja kontrahenta

Przy wyborze partnera biznesowego warto najpierw dokonać jego weryfikacji. Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł.

Najpierw należy sprawdzić status podatnika VAT przyszłego kontrahenta (podatnik czynny, zwolniony, lub niezarejestrowany).

Warto również zajrzeć na stronę internetową przyszłego kontrahenta. W przypadku kiedy witryna od dawna nie była aktualizowana, może to być niepokojące. Dobrze jest również poszukać opinii w internecie np. w serwisach oceniających i na forach branżowych.

Rejestr podmiotów gospodarczych w bazie REGON, CIEDG, KRS. Można się tam wiele dowiedzieć.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, jeśli firma zajmuje się obrotem tzw. towarów wrażliwych, jest  sprawdzenie tej firmy w wykazie podmiotów składających tzw. kaucję gwarancyjną.

Przyszłego kontrahenta możesz również zweryfikować korzystając z płatnych form weryfikacji takich jak: Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych oraz Krajowy Rejestr Długów.

Księgowość Jelenia Góra KOALA ma nadzieję, że ten krótki wpis był dla Ciebie pomocny. Masz pytania? Zastanawiasz się nad powierzeniem finansów swojej firmy w ręce profesjonalnego, rzetelnego biura księgowego?
Wybierz Biuro Księgowe Jelenia Góra KOALA i dołącz do zadowolonych, stałych klientów!

Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA, tekst o prawidłowej weryfikacji kontrahenta

do góry