20-02-2018
Rower w Twojej firmie

Nie tylko samochód może być w firmie pojazdem służbowym. Świetnie nadaje się do tego również rower. W dzisiejszym artykule Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA przedstawi rower jako pojazd służbowy.

Zakup roweru w firmie można zaliczyć do kosztów podatkowych, ale muszą być do tego spełnione określone warunki takie jak to, że sprzęt musi być wykorzystywany na potrzeby przedsiębiorstwa. Dodatkowo posiadanie samochodu w środkach trwałych, nie zabrania zakupu roweru. Latem podczas ciepłej, słonecznej pogody szybko i przyjemnie dotrzesz do biura czy też na spotkanie z klientem. Zaoszczędzisz czas bo nie będziesz zmuszony stać w korkach, a pieniądze których nie wydasz na paliwo zostaną w Twoim portfelu. Z kolei jesienią i zimą lepszym środkiem transportu okaże się samochód.

W zależności od ceny roweru, a także przewidywanego czasu jego użytkowania, istnieje możliwość zaksięgowania roweru bezpośrednio w firmowe koszty albo poddać amortyzacji.

Lubisz jazdę rowerem? Zastanów się nad jego zakupem do swojej firmy, a jeśli masz pytania skontaktuj się z profesjonalistami - Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA poleca swoje usługi wszystkich obecnym i przyszłym przedsiębiorcom!

Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA, tekst o rowerze w firmie

do góry