28-12-2017
Zwolnienia z kas fiskalnych

Tylko do 31 grudnia bieżącego roku obowiązuje rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16.12.2016 roku dotyczące zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas rejestrujących.

Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA prezentuje krótki wpis o nowym rozporządzeniu Ministerstwa Finansów.

Zgodnie z projektem nowe rozporządzenie będzie obowiązywało od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Tak jak obecnie, będzie obowiązywał limit zwolnienia podmiotowego z obowiązku rejestracji na kasie fiskalnej i nadal będzie wynosił 20 000 zł.

Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA, tekst o zwolnieniach z kas fiskalnych

Nowością będzie wprowadzenie do § 4 ust.1 pkt. 2 rozporządzenia, które posiada katalog usług wyłączonych z możliwości stosowania zwolnienia z kasy usług:

  • kulturalnych i rozrywkowych - dotyczy to wstępu na przedstawienia cyrkowe,
  • rozrywkowych i rekreacyjnych - dotyczy wstępu dyskotek, sal tanecznych, wesołych miasteczek oraz parków rozrywki.
  • związanych z wymianą walut z wyłączeniem usług, które świadczone są przez banki spółdzielcze, a także spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Dla działalności w wyżej wymienionych dziedzinach, zwolnienie będzie obowiązywało do 31 grudnia 2018 roku, a po tym dniu firmy te będą zmuszone do ewidencjonowania powyższych usług za pomocą kasy fiskalnej.

Ze zwolnienia skorzystają również podmioty świadczące usługi finansowe oraz ubezpieczeniowe za wyjątkiem banków oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Cały projekt ustawy można przeczytaj tutaj

Księgowość Jelenia Góra KOALA zaprasza do regularnego odwiedzania zakładki „Aktualności”, gdzie znaleźć można wiele artykułów z zakresu księgowości, a z okazji nieuchronnie zbliżającego się końca roku Biuro Księgowe Jelenia Góra KOALA życzy szampańskiej zabawy sylwestrowej, a w 2018 roku samych sukcesów!

do góry