08-05-2018
W dzisiejszym artykule Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA wyjaśni czym jest kapitał zapasowy. Kapitał zapasowy to środki finansowe, które są zabezpieczeniem finansowym dla firmy w kryzysowych sytuacjach. Na kapitał zapasowy należy odprowadzać 8% zysku za dany rok obrotowy (...)
02-05-2018
Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu? Dziś Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na artykuł o tym w jaki sposób sprawdzić swoją zdolność kredytową. Zdolność kredytowa daje możliwość określenia maksymalnej kwoty kredytu, jaką bank może udzielić. Jest (...)
24-04-2018
W dzisiejszym artykule Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA odpowiada na pytania związane z ulgą na dziecko. Sprawdź czy Tobie również ona przysługuje! Ulgę prorodzinną rozlicza się od podatku w zeznaniu rocznym. Mogą z niej skorzystać: rodzice sprawujący władzę (...)
17-04-2018
Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na artykuł dotyczący rozliczenia podatkowego. Pozostało już niewiele czasu do 30 kwietnia, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dziś KOALA podpowiada co jak rozliczyć PIT w przypadku śmierci małżonka. Prawo do (...)
10-04-2018
Księgowość Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł. Dziś dowiesz się na czym dokładnie polega prowadzenie działalności bez rejestracji. Od 30 kwietnia zacznie obowiązywać ustawa zwana jako prawo przedsiębiorców, która dopuszcza możliwość (...)
03-04-2018
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki wpis. W rozliczeniu jakie trzeba dokonać, oprócz środków pieniężnych trzeba także uwzględnić inne składniki jak np. przedmioty czy też urządzenia, które posiadają określoną wartość. Musi się (...)
29-03-2018
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy Biuro Rachunkowe KOALA pragnie złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, rodzinnej atmosfery, smacznego jajka, mokrego poniedziałku, spokoju i satysfakcjonujących Państwa dochodów!  
27-03-2018
W sytuacji kiedy obie strony transakcji występują jednocześnie w roli sprzedawcy i nabywcy może dojść do bezgotówkowego rozliczenia jakim jest kompensata wzajemnych zobowiązań. Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA serdecznie zaprasza na artykuł o kompensacie. Jeśli (...)
20-03-2018
Dlaczego warto poczekać z otworzeniem działalności gospodarczej do ostatniego marca? Księgowość Jelenia Góra KOALA prezentuje ważną aktualność. Od 31 marca zacznie obowiązywać ulga na start. Ulga, będzie zwalniała nowego przedsiębiorcę z płatności związanych z (...)
13-03-2018
Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł o zmianach w Kodeksie Pracy. Zmiany w KP przewidują, że wynagrodzenie z tytułu nadgodzin nie od razu miałoby trafiać do pracownika. Zmiany dotyczą również wszystkich osób palących w godzinach (...)
06-03-2018
Księgowość Jelenia Góra KOALA prezentuje wszystko co trzeba wiedzieć o następstwach zamknięcia działalności gospodarczej. Zamknięcie przedsiębiorstwa sprawia, że zostaje ono wykreślone z rejestru firm. Pozostaje jedynie zapis o tym, że istniała i kto ją prowadził. Nie ma (...)
27-02-2018
Czym jest kredyt obrotowy? Na to pytanie odpowie dziś Księgowość Jelenia Góra KOALA. Propozycje kredytowe dla firm są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od potrzeb, a także sposobem obsługi danego kredytu firmowego.   Najczęstsze kredyty firmowe to przede (...)
20-02-2018
Nie tylko samochód może być w firmie pojazdem służbowym. Świetnie nadaje się do tego również rower. W dzisiejszym artykule Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA przedstawi rower jako pojazd służbowy. Zakup roweru w firmie można zaliczyć do kosztów (...)
14-02-2018
Raport dobowy powinien być drukowany każdego dnia. Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA radzi co zrobić, jeśli z jakiegoś powodu raport dobowy nie został wydrukowany. Każdego dnia po zakończonej sprzedaży i nie później niż przed jej rozpoczęciem następnego dnia (...)
06-02-2018
Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł o innowacyjnym rozwiązaniu, które zastąpi wpisywanie pinu oraz haseł przy dokonywaniu transakcji. Mastercard chce wprowadzić nowy standard bezpieczeństwa zakupów w sieci. Od kwietnia 2019 roku (...)
30-01-2018
Księgowość Jelenia Góra KOALA zaprasza do przeczytania najnowszej aktualności. Dziś przeczytasz o karcie kredytowej. Karta kredytowa ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Dla jednych jest to szybki sposób na podreperowanie domowego budżetu, a (...)
23-01-2018
Jednym z powodów rozpowszechnienia płatności bezgotówkowych były wysokie koszty płatności tradycyjnych. Zmiany w ordynacji podatkowej, a także ustawie ustawy opłacie skarbowej mają sprawić, że urzędy będą zobowiązane do udostępniania płatności skarbowych oraz (...)
16-01-2018
W dzisiejszym wpisie Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA  przedstawia PIT. KOALA wyjaśni dziś czym dokładnie jest PIT. PIT czyli jest to podatek dochodowy od osób fizycznych. Rozwinięciem tego skrótu są trzy słowa z języka angielskiego Personal Income Tax, co (...)
09-01-2018
Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe przepisy nakładające dodatkową opłatę za zakup reklamówki wykonanej z tworzywa sztucznego. Właśnie weszła w życie ustawa z 12 października 2017 roku o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz (...)
02-01-2018
Prowadząc Księgi Przychodów i Rozchodów każdy zakup towarów lub materiałów musi być ujęty w ewidencji zaraz po dostawie. W dzisiejszym artykule Biuro Księgowości Jelenia Góra KOALA podpowiada co zrobić, jeśli zamówiony towar dotrze bez (...)
28-12-2017
Tylko do 31 grudnia bieżącego roku obowiązuje rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 16.12.2016 roku dotyczące zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kas rejestrujących. Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA prezentuje krótki wpis o nowym (...)
21-12-2017
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Biuro Rachunkowe KOALA życzy  wszystkim obecnym i przyszłym klientom zdrowych i radosnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie, sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym, a także trafnych decyzji i samych udanych inwestycji! (...)
19-12-2017
Przy wyborze partnera biznesowego warto najpierw dokonać jego weryfikacji. Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł. Najpierw należy sprawdzić status podatnika VAT przyszłego kontrahenta (podatnik czynny, zwolniony, lub niezarejestrowany). Warto (...)
11-12-2017
Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki artykuł. W przypadku kiedy obie strony transakcji są jednocześnie dłużnikami i wierzycielami wobec siebie, każda ze stron może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony. Można tak zrobić w (...)
05-12-2017
Księgowość Jelenia Góra KOALA  prezentuje krótki artykuł o fakturze korygującej i wszystkim co na ten temat powinieneś wiedzieć. Jest to dokument wystawiany przez sprzedawcę w sytuacji kiedy wystąpił błąd, lub dane na fakturze pierwotnej zostały błędnie (...)
28-11-2017
Dziś Biuro Rachunkowości Jelenia Góra KOALA prezentuje krótki artykuł o abonamencie radiowym w pojeździe służbowym. Każde przedsiębiorstwo, które posiada telewizor lub radio (a sprzęt umożliwia natychmiastowy odbiór) ma 2 tygodnie od daty zakupienia na (...)
21-11-2017
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na nową aktualność o urlopie okolicznościowym. Sprawdź czy możesz się o niego starać? Urlop okolicznościowy jest to szczególny sposób na uzyskanie dodatkowych dni wolnych, jednak prawo do niego mają pracownicy (...)
14-11-2017
W poniższym wpisie Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA wyjaśnia czym są środki trwałe. Art. 22a ust. 1 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowych od osób fizycznych  mówi o tym, że środki trwałe stanowią własność lub współwłasność (...)
07-11-2017
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na ciekawy artykuł. Duże znaczenie dla polskiej gospodarki mają niewielkie działalności gospodarcze, które odpowiadają za 10% PKB i dają miejsca pracy nawet połowie pracowników w kraju. Właśnie te małe, często (...)
31-10-2017
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótką ciekawostkę o historii kasy fiskalnej. Kasa fiskalna została wynaleziona w drugiej połowie XIX wieku, a dokładniej w 1878 roku przez właściciela kilku barów z Ohio - James'a Jacob'a Ritty'ego. Ritty (...)
24-10-2017
W dzisiejszym, krótkim artykule Księgowość Jelenia Góra KOALA  prezentuje na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego księgowego. Kwalifikacje - sprawdź kwalifikacje biura rachunkowego, które chcesz zatrudnić. Certyfikowany, dobrze (...)
17-10-2017
Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA zaprasza na krótki wpis. Wśród osób mających możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę znacznie przeważają przedsiębiorcy. Dlaczego tak się dzieje? Wysokość emerytury przedsiębiorcy Przedsiębiorcy płacą (...)
09-10-2017
W obecnych czasach ludzi otacza całe mnóstwo informacji i często te z którymi masz styczność na co dzień, nie wzbudzają Twojego zainteresowania choć niektóre z nich powinny. Biuro Rachunkowe Jelenia Góra KOALA prezentuje krótki artykuł o tym dlaczego (...)
09-10-2017
Zakładasz działalność gospodarczą i zastanawiasz się nad wyborem korzystnej formy opodatkowania? Chcesz zmienić obecną formę opodatkowania? Która będzie najlepsza? Najlepiej zasięgnąć rady u specjalistów z Biura Księgowości KOALA. Należy pamiętać, że osoby (...)
do góry